Jak zorganizować małą wigilię firmową? Porady

gru 3, 2021 | Poradnik | 0 komentarzy

Wigilia firmowa to idealny moment, aby podziękować zespołowi za cały rok ciężkiej pracy i spędzić razem wspaniały wieczór. Co zrobić, aby świąteczne spotkanie było wyjątkowe i na długo zapadło w pamięć? Sprawdź w naszym artykule, jak zorganizować oryginalną wigilię firmową i zaskoczyć swoich pracowników.

Wigilia firmowa – dlaczego warto ją zorganizować?

Wigilia firmowa to doskonała okazja do zintegrowania pracowników (szczególnie, gdy część z nich pracuje zdalnie lub firma dynamicznie się rozwija i często zatrudnia nowe osoby) oraz docenienia ich wysiłku, który wkładali w pracę przez cały rok. W przypadku małych organizacji, świąteczne spotkanie pomoże zacisnąć więzi między członkami zespołu i napełni ich motywacją. To z kolei będzie miało wpływ na efektywność pracy. Wigilię firmową warto zorganizować w taki sposób, aby nawet osoby, dla których do tej pory była tylko nudnym obowiązkiem, oniemiały z zachwytu.

Zaproszenia na wigilię firmową – jakie wybrać?

Zaproszenia na firmową wigilię mogą mieć formę elektroniczną lub tradycyjną. Wysłanie e-maila to z pewnością znacznie szybsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie, które nie generuje dodatkowych kosztów. Z drugiej strony, włożenie odrobiny wysiłku w zamówienie eleganckich zaproszeń i osobiste wręczenie ich każdemu pracownikowi z osobna, doskonale odda świąteczny nastrój.

Innym pomysłem jest utworzenie wydarzenia w mediach społecznościowych lub grupy na komunikatorze – oczywiście, jeśli wszyscy z nich korzystają. W przeciwnym wypadku niektórzy pracownicy mogliby poczuć się pominięci.

Gdzie zorganizować małe świąteczne spotkanie? Wybór lokalu

Wybór odpowiedniego miejsca na świąteczne spotkanie jest kluczowy. Wielu pracodawców decyduje się na opcję budżetową, czyli zamówienie cateringu i zorganizowanie wigilii firmowej w biurze. Takie rozwiązanie ma jednak kilka wad, a jedną z nich jest ryzyko uszkodzenia lub zalania drogiego sprzętu biurowego. Z tego powodu dobrym pomysłem może być wigilia poza miejscem pracy, na przykład w sali na imprezę firmową GoParty.pl. Przestronny lokal pomieści do 50 osób (miejsca siedzące). Znajdzie się również wystarczająco dużo przestrzeni do zorganizowania szwedzkiego stołu, a dla chętnych – parkietu.

Istnieje również opcja zamówienia cateringu ze świątecznymi potrawami. Warto tu zadbać o wszystkich pracowników – również tych, którzy cierpią na alergie pokarmowe lub są na diecie bezglutenowej, wegetariańskiej albo wegańskiej. Dzięki temu nikt nie będzie siedział przy pustym talerzu, a wspólne jedzenie i rozmowy przyniosą wiele radości.

Jakie prezenty wręczyć pracownikom podczas firmowej wigilii?

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z prezentami nie tylko dzieciom, które z niecierpliwością wyczekują na przyjście Świętego Mikołaja, ale również dorosłym. Prezentem, który z pewnością ucieszy wszystkich pracowników jest premia świąteczna. Dodatkowe pieniądze są w tym okresie wyjątkowo potrzebne, więc ryzyko, że ktoś będzie niezadowolony jest niemalże zerowe.

Dobrym pomysłem mogą być także zestawy prezentowe ze słodyczami, kawą, herbatą i innymi świątecznymi przysmakami. Tak jak w przypadku cateringu, warto zadbać o to, aby wszyscy pracownicy mogli cieszyć się z prezentu i zapewnić opcje bezglutenowe, wegańskie lub bezcukrowe. Obecnie przygotowanie paczek dla osób na różnych dietach nie stanowi najmniejszego problemu. Wszystko za sprawą ogromnego wyboru produktów bez składników odzwierzęcych, glutenu oraz cukru.

Co jeszcze można wręczyć pracownikom na wigilii firmowej? Wśród popularnych pomysłów znajdują się karty podarunkowe, gadżety biznesowe oraz alkohole.

Dodatkowe atrakcje na wigilii firmowej – czym zaskoczyć pracowników?

Wspólne spędzenie czasu przy wigilijnym stole to standardowe rozwiązanie, które nie dla wszystkich jest wystarczające. Z tego powodu warto rozważyć dodatkowe aktywności, które pozytywnie zaskoczą pracowników i sprawią, że wieczór ten będzie wyjątkowy.

Wspólna akcja charytatywna

Świetnym pomysłem może być wsparcie organizacji non-profit, domu dziecka, domu samotnej matki lub schroniska dla zwierząt. Zorganizowanie zbiórki, a następnie wspólne pakowanie prezentów z pewnością przyniesie pracownikom dużo radości i pozwoli im poczuć, że warto pomagać.

Świąteczne karaoke

Firmowa wigilia z karaoke z pewnością pozytywnie zaskoczy pracowników. Hity takie jak „Last Christmas”, „All I Want For Christmas Is You”, „Jest taki dzień” czy „Z kopyta kulig rwie” zna prawie każdy, wiec warto to wykorzystać. W GoParty.pl zapewniamy nagłośnienie oraz mikrofony.

Maraton świątecznych filmów

Kto nie kocha „Kevina samego w domu”, „Grincha” czy „Elfa”? Te tytuły co roku bawią do łez i wprawiają w świąteczny nastrój, dlatego doskonałym pomysłem na wigilię może być maraton świątecznych filmów. Wystarczą poduszki, koce, rzutnik, głośnik i dostęp do jednego z popularnych serwisów VOD. Warto również zadbać o świąteczne przekąski, które umilą wspólne oglądanie filmów, na przykład kakao, herbatę, pierniczki czy karmelowy popcorn.

Jak zorganizować firmową wigilię, aby pracownicy chętnie w niej uczestniczyli? Sprawdzone porady!

Wigilia firmowa może być świetną okazją do integracji oraz polepszenia samopoczucia członków Twojego zespołu. Pracownicy bardzo cenią sobie takie imprezy – pod warunkiem, że zapewniają komfortową i przyjazną atmosferę. Dobrze zaplanowane świąteczne spotkanie wigilijne...

11 pomysłów na wigilię firmową – jak zachwycić swoich pracowników? Sprawdzone metody!

Organizacja spotkania wigilijnego w firmach stała się normą. To świetna forma integracji oraz okazja do polepszenia relacji w naszym zespole. Pracodawcy odkryli drzemiący w takich eventach potencjał – żeby jednak w pełni go wykorzystać, warto wdrożyć kilka pomocnych...

Pomysł na imprezę firmową – zaskocz swoich pracowników niezapomnianym spotkaniem integracyjnym!

Nowoczesny pracodawca kładzie szczególny nacisk na dobre relacje w swojej grupie oraz na wizerunek swojej marki. Jednym ze sposobów na wzmocnienie więzi między pracownikami, jest organizacja eventów firmowych. Pomysły na imprezę integracyjną mogą być niezwykle...

Sprawdź, dlaczego impreza firmowa jest idealnym sposobem na integrację zespołu!

Doskonale przygotowane firmowe imprezy integracyjne to nie tylko dobra zabawa – tak naprawdę niosą za sobą szereg korzyści. Dzięki takim eventom pracownicy integrują się, mają szansę na szczere rozmowy i nawiązanie bliższych relacji. Odpowiednio dobrane zabawy i...

Jak wygląda organizacja imprez firmowych? Sprawdź, jak przygotować niezapomniane spotkanie!

Organizacja imprez integracyjnych to doskonała okazja do pogłębienia wzajemnych relacji i komunikacji wśród pracowników. Zgrany team to klucz do sukcesu każdej firmy. Warto zatem wdrażać kroki umożliwiające lepsze poznanie się, ale również chwilowe oderwanie się od...

0 komentarzy