Pomysł na imprezę firmową – zaskocz swoich pracowników niezapomnianym spotkaniem integracyjnym!

lis 30, 2022 | Poradnik | 0 komentarzy

Nowoczesny pracodawca kładzie szczególny nacisk na dobre relacje w swojej grupie oraz na wizerunek swojej marki. Jednym ze sposobów na wzmocnienie więzi między pracownikami, jest organizacja eventów firmowych. Pomysły na imprezę integracyjną mogą być niezwykle zaskakujące, jednak nawet proste rozwiązania korzystnie wpłyną na nasz team. Dużą popularnością cieszą się przyjęcia tematyczne, pikniki firmowe oraz warsztaty kulinarne – każda z tych opcji może być ciekawą odskocznią od szarej codzienności oraz okazją do zbudowania lepszego, silniejszego teamu. Jeżeli pragniesz zorganizować wspaniałą imprezę firmową, która zrobi ogromne wrażenie na uczestnikach – koniecznie przeczytaj nasz tekst. Doradzamy, jak zaplanować niezapomniany event firmowy o nietuzinkowej tematyce.

Czy warto zorganizować imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne niosą wiele korzyści i sprzyjają budowaniu zgranego zespołu. Regularne organizowanie spotkań integracyjnych pozwala członkom naszego zespołu na zrelaksowanie się, odprężenie oraz nawiązanie bliższych relacji. W pracy często nie mamy czasu ani możliwości, aby móc porozmawiać na tematy niezwiązane ze służbowymi obowiązkami, a takie imprezy sprzyjają miłym konwersacjom oraz poznawaniu siebie nawzajem. Pamiętajmy, że dobre relacje na polu prywatnym, przełożą się w przyszłości na lepszą pracę zespołową oraz motywację w pracy. Ważne jest, aby imprezy firmowe organizowane były z dużą pieczołowitością oraz starannością.

Jeżeli zależy nam, aby w zespole panowała przyjazna atmosfera, powinniśmy zadbać nie tylko o dobre jedzenie i przyjemną lokalizację – różnego rodzaju zabawy z zakresu team building to nieodłączny element takich spotkań. Powinny być one dobrze przemyślane i odpowiednio dobrane do naszego zespołu. Być może członkowie naszego teamu lubią wyzwania i warunki ekstremalne – tutaj sprawdzą się zabawy w terenie, które wymagają dużego sprytu i wytrzymałości. Warsztaty kulinarne sprawdzą się, jeżeli nasz team nie przepada za większymi aktywnościami fizycznymi – podobnie jak pobyt w SPA czy imprezy tematyczne z wyraźnym motywem (np. impreza w stylu retro).

Jeżeli dobrze znasz upodobania i charaktery swoich pracowników, łatwiej Ci będzie dobrać odpowiednie atrakcje na Waszej firmowej imprezie integracyjnej. Nawet wspólne wyjście do baru i podobne spotkania w luźnej atmosferze sprawiają, że wzrasta efektywność wykonywania zadań służbowych. Niekoniecznie muszą to być od razu duże bankiety w drogiej, ekskluzywnej restauracji – nawet mniejszy budżet pozwoli na zorganizowanie świetnego spotkania integracyjnego. Ważne jest, aby wszyscy uczestnicy zabawy czuli się swobodnie i komfortowo, a dzięki temu imprezy firmowe przejdą do historii firmy.

Skąd czerpać pomysły na niezapomniane imprezy integracyjne?

Szukając pomysłów na imprezę integracyjną, warto przede wszystkim mieć na uwadze upodobania naszego teamu. W przypadku całkiem nowych zespołów warto zapytać o zdanie poszczególnych członków – zaangażowanie pracowników w proces organizacji to doskonały pomysł. Dzięki temu Twoi podwładni poczują, że ich zdanie jest ważne, a Ty zyskasz w ich oczach jako dobry, dbający o zespół pracodawca. Pomysłów na integrację firmową może być nieskończenie wiele – inspiracje możemy czerpać z filmów (np. impreza w stylu Star Wars), minionych dekad (przyjęcie z motywem szalonych lat 80.), czy z odległych zakątków naszego globu (impreza w stylu egzotycznym). W każdy z tych pomysłów warto wpleść, chociaż kilka przydatnych zabaw i gier integracyjnych, które pomogą w budowaniu mocnego i doskonale funkcjonującego zespołu pracowniczego. Dobrze wybrane gry to zarówno doskonała rozrywka, jak i moc walorów edukacyjnych.

Organizacja firmowych imprez integracyjnych – od czego zacząć?

Organizując imprezę integracyjną, warto na początku planowania odpowiedzieć sobie na kilka pytań – Twoje odpowiedzi wskażą pobieżny zarys i charakter wydarzenia. Jaki cel chcesz osiągnąć poprzez zorganizowanie eventu firmowego? Organizacja imprez firmowych zawsze może być dobrym sposobem na poprawę różnych czynników w samej pracy. Być może chodzi o zwiększenie efektywności pracy i lepszą komunikację w firmie? A może chcesz po prostu poprawić swój wizerunek jako pracodawcy, a impreza ma być jednym z elementów employer brandingu? Duża część takich spotkań organizowana jest również z okazji zrealizowania jakiegoś planu w firmie, osiągnięcia danego sukcesu. Takie spotkanie może również mieć na celu wypracowanie nowych pomysłów oraz zaprezentowanie kolejnych wyzwań. Powyższe kwestie będą ważne ze względu na charakter oraz lokalizację imprezy.

Spotkanie w celu integracji grupy to może być coś prostego, jak nawet wyjście na koncert, do teatru, na kręgle lub mecz piłki nożnej. Jeżeli pragniesz wypaść korzystnie w oczach potencjalnych pracowników, na których pozyskaniu szczególnie Ci zależy – warto tutaj zaplanować spotkanie w eleganckim lokalu, który pozwoli również na pokazanie świetnej prezentacji. Musimy również wziąć pod uwagę budżet; nawet jeżeli dysponujesz mniejszą kwotą, możesz urządzić równie udane spotkanie o luźniejszej atmosferze i nieformalnym charakterze. Pamiętaj, że w każdym przypadku dobrym pomysłem będzie zasięgnięcie rady profesjonalistów. Doświadczeni organizatorzy nie tylko pomogą Ci w zaplanowaniu imprezy, której koszty nie przekroczą założonego budżetu, ale podsuną również najlepsze rozwiązania i ciekawy pomysły na atrakcje. Imprezy firmowe mogą przynieść wiele benefitów – pod warunkiem że zadbamy o najważniejsze aspekty z zakresu team buildingu.

Co można robić w czasie firmowych imprez integracyjnych?

Podczas imprez firmowych postawmy na dobrą zabawę połączoną z grami, które pobudzają kreatywne myślenie, ćwiczą umiejętność pracy zespołowej, poprawiają komunikację, a także uczą radzenia sobie ze stresem i ciężkimi warunkami. Oczywiście nie chodzi o to, aby cała impreza polegała na takich grach – pracownicy muszą mieć czas, aby na spokojnie porozmawiać i zjeść pyszne dania, czyli po prostu na relaks. Impreza integracyjna może obfitować również w lżejsze atrakcje, np. seans filmowy czy wspólne gotowanie podczas warsztatów kulinarnych. Pamiętaj, że impreza firmowa nie musi wiązać się z napiętym grafikiem.

Można postawić na kurs tańca wraz z pokazem profesjonalnych tancerzy – takie atrakcje tworzą znakomitą atmosferę; taniec wyzwala pozytywne emocje. Dobrym pomysłem na wspólne spędzanie czasu będzie wyjście w większym gronie pracowników na mecz piłki nożnej, wspólne uprawianie sportu (jazda na rowerze na trasie obfitującej w piękne widoki, gra w tenisa czy wspólne wyjście na szlak górski), a nawet coś tak prostego, jak wspólny wypad do piwo do pubu o nietuzinkowym designie, oferującego świetną atmosferę i doskonałej jakości trunki. Wyjście na kręgle, wyjazd integracyjny nad morze, kolacja firmowa, ognisko integracyjne, zagraniczny wyjazd połączony ze zwiedzaniem zabytkowych miejsc czy impreza tematyczna z muzyką disco lat 70. – to tylko kropla w morzu pomysłów na event firmowy. Podczas wspólnej zabawy nasi pracownicy nawiążą między sobą nowe przyjaźnie; dobierzmy atrakcje wzmacniające wzajemne zaufanie i zaangażowanie.

Gdzie warto zorganizować spotkanie integracyjne?

Firmową imprezę integracyjną należy zorganizować w lokalizacji dopasowanej do naszych potrzeb oraz ogólnego charakteru spotkania; dużą rolę w wyborze miejsca ma również nasz budżet. Jeżeli planujemy klasyczny bankiet z okazji jubileuszu firmy – warto wybrać elegancki hotel lub piękną restaurację serwującą wyborne dania oraz drinki. Być może planujesz pokaz prezentacji dotyczący sukcesów firmy, planów na przyszłość czy promowania nowych produktów i usług – wybierz wygodną i spełniającą Twoje potrzeby salę konferencyjną. Zwróć uwagę na wysokiej klasy sprzęt, odpowiednią powierzchnię oraz doskonałą obsługę.

Pamiętaj również, że wyjątkowe wydarzenia firmowe można z powodzeniem organizować w plenerze; wyjazd w góry – Tatry, Bieszczady, Karkonosze czy Alpy bądź Apeniny zapewni doskonałą rozrywkę Twojemu zespołowi i poprawi Wasze wzajemne relacje. Krótki wypad nad polskie morze, czy też dłuższy wyjazd nad np. Morze Śródziemne stanowią świetne pomysły na integrację pracowników. Być może zależy Ci na budżetowym rozwiązaniu – postaw na piknik firmowy zorganizowany na urokliwej łące czy w cudownym parku. Takie niepozorne rozwiązanie niesie za sobą moc korzyści i choć wydaje się ono banalne – pozwala na odstresowanie i miłe spędzenie czasu w gronie współpracowników. Taki piknik to również świetna okazja do zaplanowania ciekawych gier zespołowych, budujących silny team.

Wyjazdy integracyjne – gdzie warto zorganizować firmowe imprezy integracyjne?

Wyjazdy integracyjne stwarzają wiele możliwości – nasz team będzie miał więcej okazji do miłego spędzania czasu w swoim gronie. Jeżeli pragniemy zapewnić naszemu zespołowi zasłużony wypoczynek, to tutaj nasuwa się relaks na plaży. Wyjazd nad morze stwarza wiele ciekawych opcji; kosztowanie nadmorskich potraw, zabawy i gry integracyjne nad brzegiem morza, wycieczki krajoznawcze czy też wspólne uprawianie sportów wodnych połączone ze zdrową rywalizacją – to doskonałe przykłady rozrywek, które możesz zorganizować nad morzem. To wszystko poprawi wzajemne relacje w Waszym zespole, a wzmocnienie więzi koleżeńskich sprawi, że pracownicy chętniej będą wykonywać prace zespołowe, a także mocniej angażować się w swoje obowiązki.

Podczas wyjazdu integracyjnego możemy również postawić na kurs rękodzieła – w naszym kraju nie brakuje rodzinnych pracowni zajmujących się prowadzeniem szkoleń z rzemiosła. Takie rodzinne pracownie gwarantują przyjemną, niezobowiązującą atmosferę połączoną z nauką praktycznych umiejętności. Kolejną opcją są Mazury – miejsce, w którym możemy zaplanować uprawianie sportów wodnych połączone z błogim wypoczynkiem w cudownej scenerii. Możemy również wybrać wypad do jednego z europejskich miast – zwiedzanie Paryża, Rzymu czy Londynu może być świetną lekcją historii połączoną z doskonałą rozrywką.

Sprawdzone pomysły na zabawy integrujące zespół

  • Zabawy wzmacniające kreatywność to must have każdej udanej imprezy integracyjnej. Jeżeli chcielibyśmy naszej grupie dostarczyć zarówno doskonałej rozrywki, jak i okazji do zacieśnienia wzajemnych więzi, to dobrze byłoby zorganizować kilka ciekawych gier team buildingowych. Jedną z takich zabaw jest firmowa olimpiada sportowa – potraktowana z humorem i dystansem. Po podziale naszego zespołu na mniejsze drużyny zacznie się doskonała zabawa i zdrowa rywalizacja w różnych dyscyplinach.
  • Możemy również zorganizować firmowy mecz piłki nożnej, a jeżeli planujemy wyjazd integracyjny nad morze – wykorzystajmy okazję i postawmy na mecz piłki plażowej.
  • Ślepe zaufanie to zabawa, która uczy umiejętności współpracy oraz lepszego porozumiewania się. Uczestnicy dobierają się w pary – jedna osoba z każdej drużyny musi przejść przez tor przeszkód z zasłoniętymi opaską oczami, słuchając wskazówek swojego partnera. Wygrywa drużyna, która najszybciej pokona tor przeszkód.
  • Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie kalamburów – np. o tematyce filmowej czy muzycznej.
  • Możemy również wybrać kulinarne zabawy na imprezę firmową – test wiedzy kulinarnej, czy też zgadywanie potraw z opaską na oczach bądź przygotowanie zadanych potraw przez poszczególne drużyny.
  • Dobrą zabawę zapewni również gra sprawdzająca, jak dobrze znają się nasi pracownicy – przed imprezą należy sporządzić i wysłać poszczególnym członkom zespołu listę pytań dotyczących różnych faktów na ich temat. W trakcie zabawy prowadzący odczytuje zadane pytania i jedną z odpowiedzi, a zadaniem uczestników jest odgadnięcie, który z pracowników właśnie tak odpowiedział. Wygrywa osoba z największą liczbą poprawnych wskazań.
  • Kolejną świetną grą integracyjną jest budowa maszyny Goldberga – będzie to sprawdzian na komunikację oraz umiejętność pracy w grupie. Ponadto gra wymaga od uczestników kreatywności oraz pomysłowości; każda drużyna musi zbudować część konstrukcji; na koniec prace poszczególnych grup zostaną połączone w jedną całość.

Wieczór tematyczny np. halloween w pracy

Impreza tematyczna sprawdza się doskonale w przypadku spotkań integracyjnych. Możemy pokusić się o organizację przyjęcia halloweenowego – święto to podbiło serca Polaków. Taką imprezę możemy urządzić zarówno w siedzibie firmy, jak i w wynajętym lokalu; w każdym przypadku najważniejsze będzie stworzenie wyjątkowego klimatu za pomocą dekoracji, lampionów dyniowych czy odpowiedniego oświetlenia. Nieodłącznym elementem imprez halloweenowych jest organizacja różnego rodzaju konkursów – tutaj również postaw na gry wzmacniające zespół. Dzięki klasycznym zabawom będziecie mogli przez chwilę powrócić do dzieciństwa. Opowieści przy świetle latarki, odgrywanie ról ze znanych filmów, kalambury dotyczące upiornych postaci czy maraton horrorów – te klasyczne zabawy sprawdzą się równie dobrze na imprezie firmowej.

Ognisko lub grill na spotkaniu integracyjnym

Jeżeli zależy Ci na luźnej, niezobowiązującej atmosferze i niezwykle udanym spotkaniu integracyjnym – postaw na firmowe ognisko lub grill. To również świetna opcja dla tych, którzy nie chcą zbytnio obciążać swojego portfela; będzie ona znacznie tańsza od np. eleganckiej kolacji w ekskluzywnej restauracji. Firmowe ognisko w urokliwej lokalizacji może przynieść nawet więcej korzyści od drogich, klasycznych przyjęć. To właśnie takie spotkania na łonie natury pozwalają na większą swobodę, sprzyjają ciekawym rozmowom i lepszemu poznawaniu swoich współpracowników.

Dodatkową zaletą stanowią potrawy z grilla, które zaspokoją gust każdego smakosza; warto tutaj postawić na nietuzinkowe dania, np. grillowane krewetki, steki wołowe, rybę, grillowany ser halloumi, szparagi, bataty, czy tofu. Przygotowanie wiejskiego stołu również będzie świetnym pomysłem – warto tę kwestię powierzyć zaufanej firmie cateringowej. Dzięki temu uczestnicy imprezy z pewnością będą zadowoleni ze wszystkich potraw i przekąsek. Pamiętajmy, że firmowe imprezy integracyjne oprócz pysznego jedzenia oraz wspaniałego klimatu, powinny również zawierać elementy z zakresu team building. Również podczas firmowego grilla bądź ogniska zaplanuj kilka takich zabaw. Może to być „Prawda czy wyzwanie?”, konkursy wiedzy inspirowane „Milionerami” bądź „Jednym z dziesięciu”, a nawet zabawa w poszukiwanie skarbu.

Gokarty sprawdzonym sposobem na integrację firmową

Jeżeli chcesz poświęcić wspólnej zabawie integracyjnej całą Waszą uwagę – wybierz gokarty jako formę spotkania integracyjnego. To doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu; Twoi pracownicy będą mogli wziąć udział w niezwykle ciekawej rywalizacji. Gokarty zapewnią świetną rozrywkę i pozwolą na odreagowanie codziennego stresu i negatywnych emocji. Zabawa ta również pomocna jest w budowaniu silnego, zmotywowanego teamu. Po zakończeniu wyścigów zaplanuj pyszny posiłek oraz dobre trunki.

Warsztaty kulinarne w pracy

Firmowa impreza integracyjna może przybierać najrozmaitsze formy – możesz postawić na ciekawe warsztaty kulinarne. Jest to doskonała forma integracji, gdyż dodatkowo pozwala na naukę bardzo przydatnych umiejętności. Uczestnicy warsztatów mogą zgłębiać tajniki kuchni regionalnej bądź spróbować czegoś całkiem innego, np. przygotowania potraw kuchni tajskiej czy meksykańskiej. Dużą popularnością cieszą się kursy kuchni włoskiej – są to znane i lubiane niemal na całym świecie potrawy. Pamiętajmy, aby wybrać doświadczonego prowadzącego, który zapewni miłą atmosferę oraz będzie umiał w sposób przystępny i zrozumiały nawet dla początkujących przekazać swoją wiedzę i umiejętności.

Paintball a firmowe imprezy integracyjne

Organizacja paintballa może być strzałem w dziesiątkę, jeżeli pragniesz budować silny zespół. Dzięki grom zespołowym nawiązują się silne więzi między poszczególnymi członkami zespołu; tak buduje się zaufanie oraz efektywną komunikację. Bliższe relacje między pracownikami sprawiają, że atmosfera w pracy jest przyjemniejsza, dzięki czemu Twoi podwładni nie będą zainteresowani zmianą środowiska pracy. Paintball ze scenariuszem to pobudzająca wyobraźnię rozrywka, pozwalająca na chwilę zapomnienia i porcję rywalizacji. Po zakończonej grze warto urządzić ognisko lub grilla.

Wyjście do restauracji lub baru

Pragniesz zorganizować proste i niewymagające ogromnych przygotowań spotkanie integracyjne? Zaplanuj firmowy wypad na piwo – nawet takie wspólne wyjścia poprawiają relacje i pozwalają się odstresować. Pracownik, który jest zrelaksowany, wykazuje się lepszą efektywnością i zaangażowaniem podczas wykonywania zadań i obowiązków służbowych. Wspólna kolacja w klimatycznej restauracji będzie równie dobrym pomysłem; w każdym przypadku należy wybrać lokal o nietuzinkowym, oryginalnym wystroju z doskonałą obsługą, która zapewnia indywidualne podejście do każdego klienta. Możemy wybrać pub z pięknym wnętrzem imitującym brytyjski styl z XIX wieku, który serwuje rzemieślnicze piwa z dopasowanymi przekąskami.

Przygotowanie gry terenowej dla pracowników

Świetnym przykładem kreatywnego podejścia do tematu integracji jest zorganizowanie gry terenowej. Dzięki takim zabawom imprezy integracyjne mogą być niezwykle atrakcyjne i oryginalne. Sprawdzą się tutaj np., warsztaty survivalowe, choć należy pamiętać, że nie każdy zespół będzie zadowolony z takich rozrywek. Firmy, które organizują eventy plenerowe, proponują bardzo dużo opcji – odnajdywanie ukrytych miejsc, „odpicowanie” starego pojazdu, wykonywanie różnych zadań, rozbijanie namiotu z zasłoniętymi oczami, wspólne budowanie tratwy, szukanie skarbu. Częsty wybór stanowią różnego rodzaju rywalizacje w sportach drużynowych – ruch na świeżym powietrzu poprawia samopoczucie i pomaga w walce ze stresem.

Jak zorganizować firmową wigilię, aby pracownicy chętnie w niej uczestniczyli? Sprawdzone porady!

Wigilia firmowa może być świetną okazją do integracji oraz polepszenia samopoczucia członków Twojego zespołu. Pracownicy bardzo cenią sobie takie imprezy – pod warunkiem, że zapewniają komfortową i przyjazną atmosferę. Dobrze zaplanowane świąteczne spotkanie wigilijne...

11 pomysłów na wigilię firmową – jak zachwycić swoich pracowników? Sprawdzone metody!

Organizacja spotkania wigilijnego w firmach stała się normą. To świetna forma integracji oraz okazja do polepszenia relacji w naszym zespole. Pracodawcy odkryli drzemiący w takich eventach potencjał – żeby jednak w pełni go wykorzystać, warto wdrożyć kilka pomocnych...

Sprawdź, dlaczego impreza firmowa jest idealnym sposobem na integrację zespołu!

Doskonale przygotowane firmowe imprezy integracyjne to nie tylko dobra zabawa – tak naprawdę niosą za sobą szereg korzyści. Dzięki takim eventom pracownicy integrują się, mają szansę na szczere rozmowy i nawiązanie bliższych relacji. Odpowiednio dobrane zabawy i...

Jak wygląda organizacja imprez firmowych? Sprawdź, jak przygotować niezapomniane spotkanie!

Organizacja imprez integracyjnych to doskonała okazja do pogłębienia wzajemnych relacji i komunikacji wśród pracowników. Zgrany team to klucz do sukcesu każdej firmy. Warto zatem wdrażać kroki umożliwiające lepsze poznanie się, ale również chwilowe oderwanie się od...

Jakie modne fryzury wybrać na wesele? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze weselnego uczesania

Fryzura na ślub powinna stanowić dopełnienie całej kreacji. Jej drugim zadaniem jest subtelne podkreślenie naszej urody, dlatego też wybór odpowiedniej fryzury będzie zależał od kilku czynników. Nawet pora roku ma duże znaczenie, podobnie jak struktura naszych włosów....

0 komentarzy