Zabawy na 18. urodziny: najciekawsze propozycje

lut 9, 2022 | Poradnik, Urodziny | 0 komentarzy

Ciekawe zabawy na 18. urodziny sprawią, że zarówno solenizant, jak i jego goście będą świetnie bawić się podczas imprezy. Zastanawiasz się nad wyborem atrakcji? Sprawdź, które zabawy na osiemnastkę rozgrzeją zaproszonych gości i sprawią, że będą pamiętać Twoje przyjęcie przez długi czas!

Dlaczego warto organizować zabawy na 18. urodzinach?

Niezależnie od tego, czy zamierzasz wyprawić osiemnastkowe przyjęcie w domu, czy na sali, zadbaj o wprowadzenie swoich gości w imprezowy klimat. Pomogą w tym odpowiednie, zgodne z tematem przewodnim wydarzenia dekoracje oraz personalizowane akcesoria. Jeśli planujesz huczną imprezę w większym gronie, możesz zorganizować 18. urodziny w sali GoParty – gwarantujemy, że będą one niezapomnianym przeżyciem! Nie zapomnij także o zaplanowaniu gier i zabaw na 18. urodziny.

Za zapewnienie atrakcji na imprezie osiemnastkowej może odpowiadać wodzirej, możesz jednak przedstawić mu ciekawe pomysły i ustalić przebieg przyjęcia lub wziąć sprawy w swoje ręce, a z pomocą najbliższych zorganizować zabawy osiemnastkowe, które zagwarantują Tobie i Twoim gościom świetną zabawę przez całą noc. Nie jesteś pewien, które z nich będą najlepszym pomysłem? Sprawdź nasz poradnik – specjalnie dla Ciebie zgromadziliśmy ciekawe pomysły na 18. urodziny. Zabawy, które przedstawiamy, sprawią, że impreza będzie udana, a goście będą wspominać ją przez kolejne miesiące!

Jakie zabawy na 18. urodziny? Sprawdzone pomysły

Uniwersalne zabawy na osiemnaste urodziny to takie, które sprawdzą się zarówno w przypadku dziewcząt, jak i chłopców. Mogą one przybrać formę np. wyzwań lub konkursów. Uwaga: niektóre z nich wymagają dodatkowych przygotowań.

Często spotykaną zabawą na 18. urodziny jest pasowanie solenizanta. Zazwyczaj wykonuje się je na początku imprezy, tuż po złożeniu świętującemu życzeń, lub o północy. Zabawa polega na wręczeniu solenizantowi 18 uderzeń pasem. Uwaga: nie powinny one być zbyt mocne, by nie sprawiać nastolatkowi bólu. Ponadto nie każdy solenizant chce uczestniczyć w tego typu rozrywce – część osób rezygnuje z tego zwyczaju, proponując w zamian inne zabawy na 18. urodziny.

Kolejną ciekawą propozycją jest gra w 18 wyzwań. Powinny one być stosunkowo proste oraz ciekawe, dzięki czemu przy wykonywaniu ich solenizant będzie się dobrze bawić. Wymyślaniem wyzwań zajmują się goście. Im kreatywniejsze zadania, tym będzie ciekawiej! Można np. poprosić nastolatka o zaśpiewanie piosenki, wykonanie krótkiej pantomimy czy taniec. Inspiracji warto poszukać w internecie.

Świetnie sprawdzi się także znane z innych imprez karaoke. Pamiętaj – jeśli chcesz zaproponować gościom tę formę rozrywki, powinieneś zadbać o dobre nagłośnienie oraz mikrofon. Decydując się na organizację przyjęcia w sali GoParty, nie musisz się o to martwić, gdyż są one zapewnione (w cenie wynajmu lokalu). Twoi goście z pewnością ucieszą się z możliwości wspólnego śpiewania największych hitów!

Zabawy na 18. urodziny dla dziewczyny

Solenizantki chętnie wybierają pastelowe dekoracje, zwiewne sukienki i różnego rodzaju taneczne zabawy na osiemnaste urodziny w gronie przyjaciół i najbliższej rodziny. Do chętnie wykorzystywanych imprezowych propozycji należą m.in. wszelkiego rodzaju wyzwania, które można wykonywać samodzielnie lub w parach.

Poza tradycyjnymi tańcami na parkiecie dziewczyny mogą zaproponować gościom naukę tanecznych układów lub krótkie pokazy własnych umiejętności. Dla urozmaicenia przyjęcia warto także zaplanować dodatkowe zadania dla gości. Do ich wykonywania często wykorzystuje się balony – wyzwanie dla par może polegać np. na konieczności utrzymania balona w powietrzu poprzez przytrzymywanie go wybraną częścią ciała (ręką, nogą, plecami czy głową).

Propozycje zabaw na 18. urodziny dla chłopaka

Dzień osiemnastych urodzin jest ważną, symboliczną datą zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. To moment wejścia w dorosłość, tak wyczekiwany przez większość nastolatków. Ciekawe konkursy i zabawy na 18. urodziny na sali w połączeniu z trafionymi prezentami uczynią ten dzień niezapomnianym. Dobór atrakcji zależny jest od zainteresowań solenizanta oraz liczby, preferencji i wieku gości. Co sprawdzi się na imprezie u chłopaka?

Jedną z propozycji jest golenie balonów. Może ono dostarczyć rozrywki wszystkim uczestnikom przyjęcia. Wystarczy przygotować balony i narysować na nich twarze, a następnie ułożyć włosy z pianki do golenia. Zadanie jest pozornie proste – polega na zgoleniu pianki jednorazową maszynką. Na czym polega trudność? Należy uważać na balon, który nie może pęknąć.

Wśród zabaw na 18. urodziny w domu lub na sali, które sprawdzą się u solenizanta, należą turnieje gier komputerowych lub konsolowych, np. FIFA. To pomysł, który sprawdzi się szczególnie w przypadku mniejszych imprez. Kolejną wartą uwagi propozycją może okazać się beer pong, jedna z najpopularniejszych imprezowych gier alkoholowych.

Śmieszne zabawy na 18. urodziny

Chcąc stworzyć niesamowity klimat 18. urodzin, warto zadbać o odpowiednią dawkę humoru, np. poprzez organizację na osiemnastce zabaw, które wprawią gości w dobry nastrój. Jeśli powyższe propozycje okażą się niewystarczające – prezentujemy takie, które z pewnością dostarczą wiele śmiechu uczestnikom!

Choć niemal każdy zna tę grę, jest ona niemal niezawodna – kalambury potrafią rozbawić towarzystwo do łez. To propozycja świetna zarówno dla dorosłych, jak i nastolatków. Salwy śmiechu może wywołać również gra typu pytanie lub wyzwanie. Model jest prosty – zgodnie z nazwą zabawy, jej uczestnicy odpowiadają na wymyślane przez innych pytania lub wykonują wyzwania. Ogranicza ich tylko wyobraźnia (i granice dobrego smaku).

Zapewne pamiętasz popularną w dzieciństwie grę w chowanego. Czemu nie przenieść jej na osiemnastkową imprezę? Wystarczy odpowiednia przestrzeń! W GoParty do dyspozycji gości jest nie tylko klimatyczna sala, ale również przestronny ogród.

Najciekawsze zabawy na 18. urodziny z alkoholem

Wśród długiej listy zabaw na 18. urodziny warto zwrócić uwagę także na te z alkoholem. Może on stanowić nagrodę (jeśli zdecydujesz się na zorganizowanie konkursów) lub być elementem gry. Jakie atrakcje dla dorosłych możesz zaproponować gościom? Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów.

Zdaniem młodzieży jedną z fajnych zabaw na 18. urodziny jest wspomniany już beer pong. Na czym polega ta gra? Jej uczestnik rzuca piłeczką ping-pongową, próbując wrzucić ją do kubka swojego rywala. Jeśli mu się powiedzie, jego przeciwnik wypija zawartość i odstawia naczynie. Wygranym zostaje ten, któremu uda się wrzucić piłeczkę do wszystkich kubków drugiego zawodnika, zaś przegrany wypija resztę alkoholu znajdującego się na stole.

Popularna zabawa w chińczyka także ma swój alkoholowy odpowiednik. Gra określana jest mianem alkochińczyka. Zasady są niezmienne – różnica polega na tym, że przeciwnicy zamiast pionków przesuwają kieliszki. Jeśli kieliszki dwóch graczy znajdą się na tym samym polu, jeden z nich – ten, którego „pionek” stał tu jako pierwszy – musi wypić zawartość naczynia i wrócić do punktu wyjścia.

Stupromilowy las i alkoholowa ruletka – to kolejne propozycje zabaw z alkoholem, które zapewnią dorosłym rozrywkę. Wymagają one wcześniejszego przygotowania (potrzebna będzie plansza lub ruletka). Pamiętajcie jednak o zdrowym rozsądku – należy zachować umiar, by dobrze wspominać imprezę i uniknąć złego samopoczucia.

Pomysły na konkursy na osiemnastkę

Formę konkursu może przybrać część wspomnianych już zabaw (np. taniec z balonem, kalambury lub karaoke). Nagrodą dla najlepszej osoby lub pary może być butelka alkoholu, możliwość wyboru piosenki albo inny upominek, np. czekolada, bombonierka czy też oryginalny gadżet.

Jednym z konkursów na 18. urodziny, który od lat pojawia się wśród propozycji wodzirejów lub organizatorów imprez, jest zabawa w tzw. gorące krzesła. Zasady są proste: jeśli na parkiecie znajduje się np. 10 graczy, jest na nim 9 krzeseł (o jedno krzesło mniej niż wynosi liczba graczy). Zawodnicy spacerują po ich zewnętrznej stronie, gdy wokół gra muzyka, a gdy ta cichnie – ich zadaniem jest jak najszybsze zajęcie krzeseł. Osoba, dla której zabraknie miejsca, odpada z konkursu – wówczas z parkietu zabiera się jedno krzesło. Gra toczy się aż do wytypowania zwycięzcy.

Świetną osiemnastkową propozycję stanowią także wszelkiego rodzaju quizy, np. muzyczne. Tego typu gry zwykle wyglądają następująco: z głośników przez kilka-kilkanaście sekund wydobywa się melodia. Zadaniem uczestników jest jak najszybsze odgadnięcie tytułów i/lub wykonawców utworów. Wygrywa ten, kto wykaże się dobrą znajomością utworów oraz najlepszym refleksem.

Pozostańmy w muzycznym klimacie – możesz zaproponować gościom zorganizowanie… pokazu mody. Jak to zrobić? Wystarczy przygotować nieco ubrań i dodatków. Zadaniem uczestników jest dobieranie ich do siebie i przymierzanie w rytmie muzyki. Zwycięzcą może być osoba, której uda się najszybciej dopasować kreację, lub ta, która zrobi to najlepiej (wyłoniona w formie głosowania przez pozostałych uczestników imprezy).

Ciekawym pomysłem jest także zabawa w stylu „Milionerów”. Pytania mogą dotyczyć wybranej dziedziny lub sprawdzać wiedzę ogólną. Formuła ta spodoba się zarówno osobom młodym, jak i starszym.

18. urodziny spędzane w mniejszym gronie to świetny moment na zorganizowanie turnieju gier planszowych lub karcianych. Uczestnicy mogą podzielić się na mniejsze grupy lub prowadzić rozgrywki w rundach. Jakie gry wybrać? Wszystko zależy od upodobań uczestników imprezy – może to być np. Monopoly, Taboo, Czółko, Jenga lub coś zupełnie innego. Postaraj się zaproponować grę o nieskomplikowanych zasadach, by żaden z graczy nie miał trudności ze zrozumieniem ich.

Jakie atrakcje na 18. urodziny: jak urozmaicić imprezę?

Przygotowane przez nas propozycje mogą sprawdzić się zarówno na małych, jak i większych imprezach organizowanych z okazji 18. urodzin. Nie znaczy to jednak, że poza nimi nie warto zaproponować gościom innych atrakcji – wręcz przeciwnie, będą one mile widziane! By impreza była udana, postaraj się przygotować coś jeszcze.

Na liście atrakcji mogą znaleźć się zarówno wymienione konkursy i zabawy, jak i np. puszczanie lampionów, przygotowywanie prostych dekoracji, podanie gościom tortu o północy, pokaz ognia czy laserów. Jeśli posiadasz szczególne umiejętności – umiesz dobrze śpiewać, tańczyć lub masz inny talent, który chciałbyś pokazać – nic nie stoi na przeszkodzie!

Mamy nadzieję, że uda Ci się wybrać ciekawe propozycje zabaw na 18. urodziny, dzięki czemu zarówno Ty, jak i Twoi goście będziecie świetnie bawić się na imprezie. Jeśli zależy Ci na stworzeniu niepowtarzalnego klimatu, postaw na eleganckie dekoracje i urokliwy lokal, który pomieści wszystkich gości, taki jak sala GoParty. Życzymy udanej zabawy!

Jak zorganizować firmową wigilię, aby pracownicy chętnie w niej uczestniczyli? Sprawdzone porady!

Wigilia firmowa może być świetną okazją do integracji oraz polepszenia samopoczucia członków Twojego zespołu. Pracownicy bardzo cenią sobie takie imprezy – pod warunkiem, że zapewniają komfortową i przyjazną atmosferę. Dobrze zaplanowane świąteczne spotkanie wigilijne...

11 pomysłów na wigilię firmową – jak zachwycić swoich pracowników? Sprawdzone metody!

Organizacja spotkania wigilijnego w firmach stała się normą. To świetna forma integracji oraz okazja do polepszenia relacji w naszym zespole. Pracodawcy odkryli drzemiący w takich eventach potencjał – żeby jednak w pełni go wykorzystać, warto wdrożyć kilka pomocnych...

Pomysł na imprezę firmową – zaskocz swoich pracowników niezapomnianym spotkaniem integracyjnym!

Nowoczesny pracodawca kładzie szczególny nacisk na dobre relacje w swojej grupie oraz na wizerunek swojej marki. Jednym ze sposobów na wzmocnienie więzi między pracownikami, jest organizacja eventów firmowych. Pomysły na imprezę integracyjną mogą być niezwykle...

Sprawdź, dlaczego impreza firmowa jest idealnym sposobem na integrację zespołu!

Doskonale przygotowane firmowe imprezy integracyjne to nie tylko dobra zabawa – tak naprawdę niosą za sobą szereg korzyści. Dzięki takim eventom pracownicy integrują się, mają szansę na szczere rozmowy i nawiązanie bliższych relacji. Odpowiednio dobrane zabawy i...

Jak wygląda organizacja imprez firmowych? Sprawdź, jak przygotować niezapomniane spotkanie!

Organizacja imprez integracyjnych to doskonała okazja do pogłębienia wzajemnych relacji i komunikacji wśród pracowników. Zgrany team to klucz do sukcesu każdej firmy. Warto zatem wdrażać kroki umożliwiające lepsze poznanie się, ale również chwilowe oderwanie się od...

0 komentarzy